Že ukončenie vzťahu nie je žiadna sranda, to vie každá z nás. Lenže pozor, tento pomerne traumatizujúci „zážitok“ nám vraj pomáha v tom, aby sme sa stali sebavedomejšími, úspešnejšími a príťažlivejšími!
Kvôli čomu sa dnešné páry rozchádzajú? Hoci dôvodov je samozrejme viac, na prvom mieste rebríčka stoja jednoznačne mimomanželské pomery. Teda aspoň podľa odborníkov, ktorí poukazujú na to, že k záletom tiahnu muži tak nejako častejšie. Lenže čo zhrzené ženy, ako ony k tomu prídu?! Napodiv práve príslušníčky nežného pohlavia zo vzťahového fiaska vyjdú nakoniec ako víťazi. V čom im spackaný zväzok aj strata ilúzií môžu prospieť? Poznáme podrobnosti!
ČÍM VÄČŠIE PAROHY, TÝM LEPŠIE? ZREJME ÁNO
Americkí vedci úradujúci na newyorskej Univerzite Binghamton na problematiku partnerských karambolov nahliadli z trochu iného uhla. Špeciálne zostavený tím vykonal rozsiahly anonymný on-line prieskum, ktorý zahŕňal päťtisíc dobrovoľníc rôzneho veku. Experti sa respondentiek formou dotazníka vypytovali najmä na priebeh posledného rozchodu, jeho hlavnú príčinu aj dĺžku „rekonvalescenčného obdobia“.
Ich pozornosť však smerovala aj k zmenám, ktoré do života oslovených priniesol neplánovaný status single, pričom „naťukli“ aj tému týkajúcu sa nového náprotivku a zoznamovania sa všeobecne. Akonáhle došlo na lámanie chleba, teda analýzu pracne nazhromaždených dát, vedcom bolo jasné, že o prekvapivé poznatky núdza rozhodne nebude. Čo sa zistilo?
SLZY A PLÁČ STRIEDAJÚ SKVELÉ PRÍLEŽITOSTI
Závery odborníkov jasne preukázali, že sklamaná žena to po neplánovanom ukončení vzťahu nemá ľahké, pretože si prechádza štádiom smútku a hnevu, čo je prirodzený vývoj neblahej situácie. V tej hrajú hlavnú rolu kilogramy zmrzliny, desiatky balení papierových vreckoviek aj hodiny sledovania ex partnera na sociálnych sieťach. Časový úsek tohto obdobia je prísne individuálny, avšak akonáhle dotyčná náročnú etapu prekoná, stáva sa rozumnejšou, sebaistejšou, odvážnejšou a príťažlivejšou, čím sa jej otvárajú nové obzory – pracovné i súkromné.
„Emotívna priepasť, ktorú žena vníma po odchode milovaného muža, ju motivuje k tomu, aby sa v budúcnosti vyvarovala podobného scenára.
Táto skúsenosť je tiež ohromným impulzom k osobnému rastu, vzdelávaniu i sebazdokonaľovaniu sa v najrôznejších oblastiach. Na základe toho sa potom človek stáva silnejší a všeobecne spokojnejší,“ vysvetľuje autor štúdie a zároveň biologický antropológ Craig Morrison, ktorý pôsobí na vyššie spomínanej univerzite. No vida, takže smola na chlapov je vlastne na úžitok! A ku všetkému to nie je prvýkrát, čo niekto niečo také naznačil.