Šperky z chirurgickej ocele frčia. Už máš ten svoj?

Date:

Každá z nás sa rada zdobí, určite aj ty. Prstienky, retiazka s príveskom a náramkami nosia ženy aj dievčatá, a to bez ohľadu na vek. A rovnako ako v móde aj v doplnkoch hrajú prím aktuálne trendy. Tohtoročnej jeseni dominujú šperky z chirurgickej ocele. Prečo ich rozhodne musíš mať?

Svet šperkov je roztodivný svet. Nájdeš v ňom najrôznejšie materiály, pestrú škálu motívov, mnohokrát dych vyrážajúce spracovanie, najrôznejšie zdobenie kamienkami, korálkami a perličkami. Tento raj nielen žien (šperky stále častejšie nosia aj muži) je špecifický, ale podlieha módnym trendom rovnako ako statné módne doplnky a oblečenie.
A tohtoročnej jeseni, poťažmo celé druhé pol roka vládne jeden materiál viac ako tie ostatné. Je ním chirurgická oceľ. Prečo myslíš, že je taká dobrá az akého dôvodu by si mala šperky z nej preferovať?
PÔVODNE PRE LEKÁRSTVO
Nerezová chirurgická oceľ je, ako pôvodný prívlastok napovedá, materiál predtým určený lekárstvu. Tam, ako iste vieš, napomáha predovšetkým v podobe nástrojov pri zákrokoch a operáciách, ale aj ako čiastočná dočasná, alebo aj trvalá náhrada a podpora niektorých častí tela, hlavne kostí ale aj orgánov. V súčasnosti sa v zdravotníctve vo väčšej miere využíva titán, v šperkoch ale vedie oceľ.
PREČO CHIRURGICKÁ OCEĽ NA ŠPERKY?
Vedela si, že chirurgická oceľ je ťažšia ako iné materiály? To jej však neuberá na príťažlivosti, pretože je veľmi odolná a neobsahuje kobalt, teda neoxiduje a taktiež nepôsobí žiadne alergické reakcie. Je preto na výrobu šperkov ako stvorená. Tiež je u nej špecifické, oproti iným materiálom, z ktorých sa šperky vyrábajú, že kúsky z chirurgickej ocele nie sú vyrobené odlievaním, ale lisovaním. Potom je každý kúsok remeselne upravený. A aby toho nebolo málo, tak chirurgická oceľ obsahuje chróm a prvky, ktoré jej dávajú odolnosť voči korózii a oxidácii a tým značnú stálofarebnosť.
Ak máš problém s nosením zlata a striebra, je chirurgická oceľ to pravé orechové práve pre teba, aj pre všetkých, ktorí bojujú s alergickými reakciami kože a organizmu. Táto oceľ je totiž hypoalergénna, čo vypovedá veľa o tom, prečo bola pôvodne vybraná do lekárskej sféry. A pre fakt, že nedráždi ani citlivú pokožku, je táto oceľ ideálnym adeptom nielen na šperky, ktoré ráno nasadíš a večer zložíš, ale aj na piercing a nastreľovacie náušnice.

BONUSY ŠPERKOV Z CHIRURGICKEJ OCELE
Šperky z nej sú oproti iným materiálom (zlato aj striebro) príjemne cenovo dostupné.
Môžeš si vybrať ako z vysoko lesklých kúskov, tak aj z menej nápadných matných, prípadne zvoliť komfortne vyzerajúcu kombináciu oboch.
Každý kúsok je precízny, štýlový a elegantný.
Tieto šperky zostávajú dlho krásne, čisté a vyzerajú stále ako nové (tzv. nezajdú).
Chirurgická oceľ je tvrdá, odolná a ľúbivá na pohľad.
Vďaka veľkej tvrdosti je možné chirurgickú oceľ opracovávať a leštiť pomocou elektromagnetických prístrojov, a tak vyrovnať a vyhladiť aj najmenšiu nerovnosť.
ČO A PREČO VYBRAŤ?
Je na tebe, či ti vyhovujú malé alebo väčšie šperky. Avšak doba a módne trendy v šperkoch prajú hlavne hravosti a vtipu (predovšetkým v dámskych kúskoch), a jednoduchosti s vyššou masívnosťou ako predtým (pri šperkoch pre mužov). Aktuálne sa nosia silnejšie retiazky, retiazkové náramky, alebo hladké a umne spracované masívnejšie kúsky.
Všeobecne sa sebaistým a sebavedomým ľuďom prisudzujú šperky výraznejšie aj väčšie, a ľuďom jemným v povahe aj vzhľade naopak tie minimalistické. Každý kúsok by sa ti mal nielen páčiť, ale byť aj akýmsi vyjadrením tvojej osobnosti a osobitosti i štýlu navonok.

Macro shot of a diamond eternity/anniversary ring.

PRE KAŽDÚ PRÍLEŽITOSŤ INAK
Zásadná je tiež príležitosť, pre ktorú si šperk berieš. Na denné nosenie si vezmeš skôr jednoduché a menšie šperky a pre slávnostnú príležitosť môžeš zvoliť aj okázalejší a trebárs tie vo vysokom lesku as viacerými kamienkami. Na obchodnú schôdzku zvolíš určite nenápadné kúsky, a naopak na party s priateľmi sa môžeš odviazať a vyskúšať extravagantný a okázalý štýl šperkov z chirurgickej ocele.
Aj PÁNOVI PODĽAHLI!
A nielen tie a tvoje kamarátky budete šperky z chirurgickej ocele milovať, stále viac ich vyhľadávajú aj muži. A nie je to len parketa mladých, prelína sa to naprieč generáciami. Muži mimo hodiniek nosia snubný prsteň, retiazku, náramok, manžetové gombíky, ale dnes často aj náušnice (hlavne kôstky a malé krúžky). Tak prečo nie práve z chirurgickej ocele?

- Reklama -pr článek

Nové příběhy

Další články autora
Katka

Prechodová bunda vyrieši rozmary počasia

Pokiaľ nie je vonku ani teplo a ani zima,...

Podľa čoho si vyberáme hodinky

V tomto článku sa pokúsim vysvetliť, podľa akých kritérií...

Hľadajte prácu z pohodlia domova

Premýšľate nad zmenou doterajšieho zamestnania, alebo len hľadáte letnú...

Kvalitná zrnková káva: Výberom správnych zŕn k tej najlepšej káve

Príprava kávy sa nezaobíde bez zŕn kávovníka. Avšak namiesto...