Nechaj na hlave alebo Aké čiapky a klobúky práve teraz frčia?

Date:

Hovorí sa, že bez prikrývky hlavy nie je žena celá … Pre leto to platí dvojnásobne, predovšetkým kvôli stále silnejúcej intenzite slnečného žiarenia a zvyšujúcemu sa kvantu slnečných dní. Aké pokrývky hlavy by si si mala vybrať ešte na tohtoročné leto?

Leto je už v plnom prúde, a tak možno už svojho favorita máš. Alebo tiež nie. Ak máš však pred sebou ešte tohtoročnú dovolenku, alebo plánuješ slnenie na záhrade, pri bazéne, na kúpalisku či prechádzky, výlety alebo turistiku, nemala by pokrývka hlavy v tvojom vybavení chýbať.
JE ĽABO KŠILTOVKU ČI KLOBÚČIK?
Letnou pokrývkou hlavy je myslený klobúčik, bekovka, slamák, alebo šiltovka. Ako módny doplnok sú to kúsky nielen šik a krásne, ale predovšetkým funkčné. Ochráni ťa cez slnkom i horúčavou. Preto by vhodná pokrývka hlavy nikdy v lete nemala chýbať v tvojom vybavení. Poslúži ti dobre všade, kam sa vydáš a kde budeš relaxovať a užívať si letné zážitky.
Slnečné lúče sú nebezpečné, aj keď je pod mrakom, nieto ak je obloha ako vymetená. Ich silu a neblahé účinky spoznáš často na svojej pokožke, pleti tváre i vlasoch a hlave ako takej. Svoje telo si všetci mažeme ochrannými opaľovacími prostriedkami, ale vieš, že ľudia často zabúdajú na hlavu – tvár, krk vpredu aj vzadu alebo na šiji a ramená? Tieto časti nášho tela sú vystavené slnku a jeho lúčom najviac.
A tak aj keď vyrážaš len na zraz s kamarátkou, alebo na nákupy do mesta, aj vtedy je vhodné ošetriť a ochrániť tvár a spomínané partie tela cez slnečným žiarením. V lete skrátka nechoď von bez premazania pokožky krémami s SPF, ktorý by mal mať intenzitu od 25 až do 50 SPF podľa typu tvojej pokožky. Tmavú a už opálenú toľko mazať nemusíš, aj keď ani tu neprehlúpiš, keď to urobíš. Svetlú pokožku ale určite mazaj vždy.

Stylish blond woman posing against white background. Attractive female is wearing baseball cap. Young hipster is in street outfit.

AKÚ POKRÝVKU HLAVY LETOS V LETE?
Máš pocit, že ti nič nepristane a na druhých naopak vyzerá skvele? Stačí si vybrať správny tvar a typ a budeš šik aj ty sama.
Nezdráhaj sa obísť hneď niekoľko obchodov a vyskúšať hneď niekoľko typov pokrývok hlavy, kým si vyberieš tú svoju. A nemusíš zostať pri jednej. Môžeš zvoliť športový, elegantný a tiež priamo plážový kúsok. Máš potom na výber ku každému svojmu outfitu inú pokrývku hlavy.
Obchodíkov a obchodov s klobúkmi, bekovkami či šiltovkami mnohých rôznych strihov, typov a farieb je mnoho. A každý ponúka pestrú paletu výberu. Materiál je rôzny, od bavlny a saténu, cez pleteniny, vlnu a moiru, až po slamu, bambus a priadzu. Zdobenie je tiež cool, u bavlnených športov klobúčikov je to potlač, u šiltoviek nápisy, cvočky a u klobúčikov kytičky a hlavne stuhy.

- Reklama -pr článek

Nové příběhy

Další články autora
Katka

Prechodová bunda vyrieši rozmary počasia

Pokiaľ nie je vonku ani teplo a ani zima,...

Podľa čoho si vyberáme hodinky

V tomto článku sa pokúsim vysvetliť, podľa akých kritérií...

Hľadajte prácu z pohodlia domova

Premýšľate nad zmenou doterajšieho zamestnania, alebo len hľadáte letnú...

Kvalitná zrnková káva: Výberom správnych zŕn k tej najlepšej káve

Príprava kávy sa nezaobíde bez zŕn kávovníka. Avšak namiesto...