Prechodová bunda vyrieši rozmary počasia

Date:


Pokiaľ nie je vonku ani teplo a ani zima, budete potrebovať prechodovú bundu. Ako si vybrať tú najlepšiu?

Prechodové bundy existujú v mnohých štýloch

Prechodové bundy sa vyrábajú v mnohých farbách aj strihoch. Veľmi pestrá je hlavne ponuka v dámskej móde.

Túto súčasť šatníka využijete pri teplotách okolo nuly. Bunda by tak mala splniť to, že bude primerane teplá, ale zároveň ľahká. To zaistí komfortné nosenie. Navyše je dôležité, aby ste sa nemusela nosiť s ťažkou a objemnou bundou v prípade, že počasie sa nakoniec trochu „umúdri“ a vy si ju budete chcieť zložiť.

Podľa vonkajšej teploty k nej môžete navrstviť ďalšie vhodné kúsky. Túto bundu je možné ľahko skombinovať ako s elegantnými lodičkami, tak s pohodlnými teniskami. V elegantnejšom vyznení môžete využiť najmä koženkové prevedenie. Primárne na športové aktivity sa hodia hlavne softshellové modely.

Dostatočne univerzálna je u dámskych prechodových búnd hlavne dĺžka do polovice stehien. Okrem klasickej bundy v šatníku podobným spôsobom využijete aj nestarnúci dvojradový trenčkot alebo obľúbenú parku s kapucňou. Stále sú moderné aj obľúbené bombery.

Prechodová bunda by mala byť pohodlná a slušivá

Optimálne si vyberte kúsok v neutrálnej farbe. Odtiene ako čierna, šedá, béžová, hnedá alebo šedohnedá sú univerzálne kombinovateľné v akomkoľvek štýle. Výraznejšie tóny už ladia hlavne k elegantnému poňatiu.

Hitom tohtoročnej jesene sa stanú odtiene ako mätová, pistáciová alebo púdrovo ružová. O úžitkových vlastnostiach vašej bundy rozhoduje primárne materiál. Mal by byť aspoň čiastočne nepremokavý. Prechodová bunda musí vydržať aspoň ľahký dážď. Túto vlastnosť môžete zvýšiť aj dodatočným použitím impregnácie. V horšom počasí dbajte na to, aby bolo možné bundu aj ľahko zapnúť a bola vybavená aj kapucňou.

Vybraný kus by vám vždy mal byť tiež adekvátne pohodlný. Vyberte si teda správnu veľkosť. Znamená to, že by vám predovšetkým mal sedieť v oblasti ramien a hrudníka.

- Reklama -pr článek

Nové příběhy

Další články autora
Katka

Podľa čoho si vyberáme hodinky

V tomto článku sa pokúsim vysvetliť, podľa akých kritérií...

Hľadajte prácu z pohodlia domova

Premýšľate nad zmenou doterajšieho zamestnania, alebo len hľadáte letnú...

Kvalitná zrnková káva: Výberom správnych zŕn k tej najlepšej káve

Príprava kávy sa nezaobíde bez zŕn kávovníka. Avšak namiesto...

Porovnali sme BlufVPN vs Surfshark: Kto má lepšie hodnotenie

Aká VPN ponúka viac funkcií, Bluf VPN, alebo LimeVPN?...