Ako to vidí chlap: Píše si so svojou ex

Date:

Niekedy je naše podozrenie také silné, že neodoláme a porušíme súkromie nášho partnera napríklad tým, že mu prejdeme telefón. Ale prečo sa to nevypláca, a prečo to urobila naša čitateľka Tereza, sa dozvieš od nášho chlapa – Tomáša Erbena.

Ahoj Tom,
mám problém s partnerom a týka sa jeho bývalej. Sme spolu cez 2 roky a bývame spolu. Ide o to, že v poslednej dobe sa správal inak, bol nervózny a podráždený. Jeden deň mi požičal telefón a mne to bohužiaľ nedalo a prešla mu SMS (vedela som, že si so svojou ex volajú, to mi povedal). SMS boli normálne, len ma dosť udivilo, že sa podpisuje obrázkom lienka. Nič som mu na to nepovedala, ale on to zistil a bol pekne vytočený, až rozbil telefón. Asi o dva dni sme o tom hovorili a ja som mu povedala, že som to urobila, pretože sa chová divne, už sme toto riešili vlani a vždy, keď je s ňou v kontakte, tak sa hádame. Je to jeho bývalá milenka, s ktorou má dieťa, ale to nevída a o ňom nič nevie. Tak prečo si volajú a píšu a maže niektoré SMS? Na to som sa ho tiež pýtala a on mi povedal, že zmazal dve správy, pretože by mi ublížili, písala tam, že sa chce stretnúť a že má v noci čas (to robil do rána), vraj jej na to neodpovedal. Písala vraj tiež, že ho asi miluje, alebo aspoň sa ma pýtal, čo by som robila, keby to napísala. To mi tiež vadí. Keď som mu povedala, že mi vadí, že sa podpisuje lienka, tak povedal, že to robila vždy, čo nie je pravda a on povedal, že to robí vždy, keď po ňom niečo chce, ja mu povedala, že mi to vadí, že je to veľmi intímne a že jej chcem zavolať, nech mi dá číslo. Na to nereagoval a potom som mu povedala znova, že ho chcem to číslo, ale on mi povedal, že jej to napíše, nech sa tak nepodpisuje… Ja to číslo poznám, len neviem, či ju mám kontaktovať. Po ňom som ho chcela, aby som videla, ako na to bude reagovať. Lenže z tej jeho reakcie fakt neviem, čo si myslieť. Ešte dodám, že predchádzajúci partnerke bol neverný práve s touto milenkou…

Ahoj Terezko,
často mi volajú klientky s problémami vo vzťahu. Kto by ho tiež mal ideálne, však? Sám sa často stretávam s témami, ktoré mi nie sú cudzie. Moja manželka rôzne články číta, potom ku mne príde, ťuká si na čelo a hovorí „A s týmto ty ako niekomu radíš, áno?“.
Vo všetkých tých vzťahoch je však vždy nejaké ALE. „Ale keď ja ho mám tak rada“, „Ale ja bez nej aj tak nemôžem byť!“… Proste je tam niečo, čo prevyšuje tie menšie nezhody a stojí za to zabojovať a smerovať k lepším zajtrajškom.
Čo práve vás spája? Čo je tým silným pojítkom, kvôli čomu chcete byť spolu? Prežívate lásku, vzájomnú úctu, toleranciu, porozumenie, priateľstvo…?
S dovolením zhrnu, čo som vyčítal za hodnoty z tvojho textu, áno? Nedôvera, agresia, neistota, nevera, klamstvá. Ste v tom spolu, neviním rozhodne iba tvojho partnera. Než sa zaoberať nejakými detailmi, o ktorých píšeš, pokúsil by som sa o celú rekapituláciu vzťahu. Pokojne mi napíš sólo.
Uzatváraš „ďakujem za radu“. Mám dojem, že si naozaj zaslúžite trochu väčšiu starostlivosť, než riešiť iba útržky, napriek tomu aspoň niečo, čo vás môže poslať správnym smerom:

Girl is blowing air balloon at home Handsome brunette girl inflating red heart shaped balloon sitting on bed. Preparation for valentines day party, celebration, dating and surprise.

Tebe by som poradil NELEZ MU DO MOBILU. Ťažký, ja viem. Ale je to hlavne pre tvoj pokoj. Pretože ak ťa štve nejaká „beruška“, zbytočne sa trápiš malichernosťou. Ako nejaký podpis, ide o celý kontext, nie? Navyše je to nekonečný príbeh – keď ho konfrontuješ s tým, že ti prekážajú niektoré veci v jeho súkromí, aká asi bude jeho reakcia? Bude si mazať SMS. Ak ho aj pritom načapeš, bude to do budúcnosti robiť šikovnejšie.

- Reklama -pr článek

Nové příběhy

Další články autora
Katka

Prechodová bunda vyrieši rozmary počasia

Pokiaľ nie je vonku ani teplo a ani zima,...

Podľa čoho si vyberáme hodinky

V tomto článku sa pokúsim vysvetliť, podľa akých kritérií...

Hľadajte prácu z pohodlia domova

Premýšľate nad zmenou doterajšieho zamestnania, alebo len hľadáte letnú...

Kvalitná zrnková káva: Výberom správnych zŕn k tej najlepšej káve

Príprava kávy sa nezaobíde bez zŕn kávovníka. Avšak namiesto...