Porovnali sme BlufVPN vs Surfshark: Kto má lepšie hodnotenie

Date:

Aká VPN ponúka viac funkcií, Bluf VPN, alebo LimeVPN? Vlastnosti oboch VPN sme vzájomne porovnali, súčet rozdaných bodov je 6,8/10 – 9,4/10.

Nameraná rýchlosť BlufVPN vs LimeVPN, kto lepšie sviští?

Hodnota rýchlosti sťahovania a nahrávania dát patrí medzi najdôležitejšie parametre, platí to aj o Bluf VPN a LimeVPN.

Priemerná rýchlosť prvej menovanej bola 60 Mb/s, porovnávaná VPN sťahovala dáta priemernou rýchlosťou 155 Mb/s. BlufVPN sa ukázala byť o 95 Mb/s pomalší oproti Lime VPN.

Zisťovali sme tiež upload, u BlufVPN sme namerali 48 Mb/s. LimeVPN sme v priemere namerali 84 Mb/s, v dôsledku čoho je o 36 Mb/s rýchlejšie.

Prvá VPN dosiahla v teste rýchlosti odozvy 185 ms. Čas odozvy u Lime VPN sme namerali 10 ms. Pri odozve je to naopak, čím nižšia hodnota, tým lepšie, takže Bluf VPN bola o 175 ms horšie.

Priebežný výsledok BlufVPN proti LimeVPN tak je 4/10 : 7/10.

Darí sa BlufVPN streamovať Netflix?

Rýchlosť downloadu je pre odblokovanie zahraničného Netflixu kľúčová, Bluf VPN túto schopnosť dokáže. Obvykle stačí spustiť VPN a zvoliť príslušnú krajinu, LimeVPN zahraničné Netflix odblokovať vie.

S aktivovanou VPN je možné odblokovať aj skryté videá na YouTube, Lime VPN takú schopnosť zvláda. Druhá z porovnávaných VPN funkciu odblokovania YouTube videí má.

Dobrá VPN by mala podporovať aj MultiHop pripojenie, ochranu pred únikom DNS a Tor. Napríklad Bluf VPN zahŕňa ochranu pred odhalením DNS a LimeVPN napríklad neposkytuje white list.

V časti Funkcia je tak skóre 6/10 ku 10/10.

Ako si vedie Bluf VPN v šírke ponúkaných krajín a serverov?

Príliš málo serverov môže byť predzvesťou nízkej rýchlosti, Bluf VPN spravuje 500 serverov, v katalógu LimeVPN sme zistili 3200 serverov. Prvý z dua tak má o 2700 menej .

VPN odporúčame vyberať aj podľa počtu krajín, ktorý u LimeVPN robí 68. Porovnávaná VPN ich ponúka 59, teda o 49 viac. V tejto disciplíne teda víťazí.

Sledujte tiež počet súčasne pripojiteľných zariadení, ktorých Bluf VPN zvládne 5. LimeVPN povolí pripojiť súčasne 20 zariadenia. Kompletný prehľad parametrov si prečítajte v článku porovnania VPN.

Aké platformy podporuje Bluf VPN a aké podporuje Lime VPN?

Pri výbere VPN je potrebné skontrolovať podporované zariadenia, BlufVPN podporuje operačný systém Android a nezabezpečí iOS. Porovnávaná VPN LimeVPN iPhone ochráni, prístroje s OS Android štandardne dokáže chrániť.

Za zmienku stoja aj informácie o sídle VPN, pretože tamojšou legislatívou sa riadi prípadné zdieľanie informácií o užívateľoch s políciou. Bluf VPN formálne vznikla v Estónsku. Prevádzkovateľ druhej VPN má korene v Singapure.

Program Bluf VPN nie je k dostaniu v slovenskom jazyku, LimeVPN slovensky tiež nevie.

V známkovaní platforiem dosiahla Bluf VPN skóre 9/10 a LimeVPN získala 10/10.

Cenové porovnanie BlufVPN : Lime VPN

Lime VPN možno zaobstarať už za 11,05 € mesačne, druhú VPN si možno predplatiť od 2 € mesačne. Známka oboch VPN za pomer ceny a funkcií je 7/10 pre prvú, respektíve 10/10 pre druhú porovnávanú VPN.

- Reklama -pr článek

Nové příběhy

Další články autora
Katka

Prechodová bunda vyrieši rozmary počasia

Pokiaľ nie je vonku ani teplo a ani zima,...

Podľa čoho si vyberáme hodinky

V tomto článku sa pokúsim vysvetliť, podľa akých kritérií...

Hľadajte prácu z pohodlia domova

Premýšľate nad zmenou doterajšieho zamestnania, alebo len hľadáte letnú...

Kvalitná zrnková káva: Výberom správnych zŕn k tej najlepšej káve

Príprava kávy sa nezaobíde bez zŕn kávovníka. Avšak namiesto...