Neviete, ako sa motivovať k cvičeniu? Skúste tieto zaručené tipy

Date:

Pekne tvarovaná postava, kondícia aj hmotnosť, ktorá vás pri pohľade na váhu nenaplní výčitkami z nesprávneho stravovania. To sú najčastejšie ciele, ktoré si ženy dávajú, keď chcú začať s cvičením. Od rozhodnutia k naplneniu zámeru je však často dlhá cesta. Ako sa motivovať, aby ste vydržali?

Stanovte si ciele, ktoré sa dajú merať

Váš zámer lepšie vyzerať alebo mať nižšiu hmotnosť vám pomôžu naplniť merateľné ciele. Preto si svoje predsavzatie musíte najskôr „rozmeniť na drobné“. To vám pomôže vybudovať pravidelný návyk, v ktorom vytrváte. Začnite krátkodobými cieľmi na nasledujúce týždne tak, aby boli reálne dosiahnuteľné. Na začiatok postačí, napríklad, rozhodnúť sa cvičiť pol hodinu dvakrát týždenne. Pri stanovení cieľa si hneď naplánujte, ako dosiahnete jeho naplnenie. Najlepšie je stanoviť si čas, kedy budete cvičiť.

Ako začať cvičiť?

Druhým krokom je plán cvičenia. Pokiaľ sa chystáte cvičiť doma, vyberte si vhodné cviky. Nezabudnite, že každý tréning by mal začať zahrievaním svalov a rozcvičkou, aby ste sa vyhli zbytočným zraneniam aj svalovej horúčke.

Oblečenie na cvičenie

Vedeli ste, že pri domácom tréningu je dôležité aj vaše oblečenie? Aj keď budete cvičiť doma, nezostávajte v bežnom odeve, v ktorom varíte, upratujete aj leňošíte pred telkou. Na váš krátky tréning vás pomôže aj psychicky naladiť športové oblečenie. Jeho úlohou je tiež dostatočne zahriať všetky svalové partie a dobre odvádzať pot od pokožky. Myslite aj na to, že pri záverečnom strečingu bude dôležité udržať svaly v teple, a nachystajte si mikinu. Ak sa chystáte začať aj behom, budete potrebovať nepremokavú bundu. Nemáte vhodné kúsky vo vašom šatníku? Výhodne ich nakúpite, ak použijete Lidl zľavový kód.

Strih

Pri výbere oblečenia na cvičenie zvoľte priliehavý strih. Môžete si vybrať legíny z pružných materiálov alebo tepláky. Pri teplákoch je dôležité, aby vám pri pohybe nezavadzali. Aby mali vaše svaly dostatok miesta, oblečenie by vás zároveň nemalo obmedzovať. V lete iste oceníte dámske fitness kraťase.

Týmito pravidlami sa riaďte aj pri výbere trička. Na cvičenie nie sú vhodné oversize kúsky, ktoré nepriliehajú k pokožke. Vhodnejší je obtiahnutejší strih vo veľkosti, ktorá vám umožní vykonávať aj zložitejšie cviky.

Materiály

Najlepšou voľbou je športové oblečenie z funkčných materiálov. Takéto kúsky sa postarajú o dobré odvádzanie potu, zároveň rýchlo vyschnú a nebudú vás chladiť. Tieto vlastnosti oceníte najmä počas dlhších tréningov. Na zahriatie po cvičení alebo pri záverečnom strečingu siahnite po bavlne.

Športová podprsenka

Pohodlie pri cvičení vám, spravidla, neposkytne bežná podprsenka. Dostatočnú oporu ponúkajú športové podprsenky. Ak hľadáte výnimočne komfortné kúsky, siahnite po športových podprsenkách bez švov.

Nezabudnite na pevnú obuv

Doma vás bude lákať začať cvičiť naboso. Ak sa chystáte posilňovať alebo zamerať na kardio tréning, lepšou voľbou bude dostatočne pevná obuv. Jej úlohou je ochrániť vaše chodidlá a členky. V obuvi budete mať tiež lepšiu stabilitu. Pri nákupe tenisiek na cvičenie vám pomôže vybrať lacnejšie Footshop zľavový kód.

Na cvičenie si zvoľte tenisky, ktoré budú spevnené z boku a v oblasti päty. Oporu nohe pomôže udržať zaväzovanie na šnúrky. Zamerajte sa tiež na podrážku, ktorá by nemala byť hladká. Zároveň musí byť dostatočne pružná, aby ste mohli robiť všetky pohyby. Oceníte to pri výpadoch, behu aj iných cvikoch. Samozrejmosťou by mala byť vhodná veľkosť. Teniska by vám mala sedieť aj pri výskokoch či drepoch.

- Reklama -pr článek

Nové příběhy

Další články autora
Katka

Prechodová bunda vyrieši rozmary počasia

Pokiaľ nie je vonku ani teplo a ani zima,...

Podľa čoho si vyberáme hodinky

V tomto článku sa pokúsim vysvetliť, podľa akých kritérií...

Hľadajte prácu z pohodlia domova

Premýšľate nad zmenou doterajšieho zamestnania, alebo len hľadáte letnú...

Kvalitná zrnková káva: Výberom správnych zŕn k tej najlepšej káve

Príprava kávy sa nezaobíde bez zŕn kávovníka. Avšak namiesto...